Każdy dzień jest wart biegania, każdy kilometr może przynieść nowe znajomości, a może miłość na lata.

Rozgrzewka od Rak OFF

Fundacja RAK OFF prowadzi działania mające na celu wsparcie osób chorych onkologicznie. Opieką obejmujemy zarówno dzieci jak i dorosłych oraz ich rodziny. Ze względu na odmienną specyfikę choroby każdego pacjenta oraz różnorodne sytuacje rodzinne dokładamy wszelkich starań, by forma oferowanej przez nas pomocy była zawsze dopasowana indywidualnie.

Wychodząc naprzeciw potrzebom naszych podopiecznych, osobom dorosłym oferujemy darmowe porady psychologiczne, psychoterapeutyczne, grupy wsparcia, konsultacje dietetyczne oraz prawne. Wymieniony formy wsparcia skierowane są zarówno dla pacjentów onkologicznych, jak i ich rodzin.
Małym pacjentom, w miarę naszych  możliwości, refundujemy koszty leczenia, rehabilitacji, sprzętu medycznego. Wspieramy rodziny chorych zapewniając ubrania, środki czystości, materiały szkolne i papiernicze. Dostarczamy żywność oraz produkty drogeryjne. Pomagamy zbierać fundusze na nierefundowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia -często bardzo kosztowne-  leczenie w kraju lub za granicą.

Otaczamy opieką całe rodziny osób zmagających się z problemem nowotworowym. Reagujemy na potrzeby i otaczamy je stosowną opieką.

Podstawą do określenia optymalnego rodzaju wsparcia jest wywiad dotyczący stanu zdrowia pacjenta oraz jego sytuacji rodzinnej. Odpowiadamy systematycznie na wszystkie spływające do nas zgłoszenia, nie pozostawiając nikogo bez odpowiedzi. Nawet jeśli zdarzy się, że nie jesteśmy w stanie pomóc konkretnej osobie, ze względu na ograniczenia finansowe fundacji, staramy się zaoferować alternatywne rozwiązanie, ukierunkować chorego w miejsce, gdzie taką pomoc może otrzymać.

Przeprowadzamy liczne akcje profilaktyczne propagując zdrowy i aktywny styl życia, m.in dzięki grupie biegaczy identyfikującej się z misją naszej fundacji oraz drużynie piłkarskiej reprezentującej nas podczas wielu rozgrywek ligowych. Uświadamiamy, uczymy i skłaniamy do badań regularnych badań profilaktycznych i większej świadomości społecznej.

Więcej szczegółowych informacji na temat naszej działalności oraz prowadzonych akcji znajduje się na naszej stronie internetowej www.rakoff.pl oraz profilu Facebookowym https://www.facebook.com/fundacjarakoff na które serdecznie zapraszamy.

Sponsorzy, partnerzy, patroni